Skip to main content

Dizajnérsky tábor – Renesančné deti

IV. ročník úspešného, skutočne unikátneho denného tábora pre malých dizajnérov je určený pre všetky deti od 8-15 rokov. Podporujeme jedinečnú detskú kreativitu a umeleckú iniciatívu aj počas leta tvorivými dennými workshopmi.

Zvyšujeme deťom povedomie o vnímaní materiálov, farieb, tvarov a foriem v interiéri, o dizajne od návrhu po využitie v každodennom živote a povzbudzujeme ich k tímovej práci, komunikácii a kritickému mysleniu.

Malí dizajnéri objavia svet vzniku interiérov a architektúry, ochrany kultúrnych hodnôt a životného prostredia. Spoznajú nové grafické a dizajnérske vyjadrovacie prostriedky a prejavia svoju predstavivosť pri neopakovateľných zážitkoch z navrhovania.

Budú navrhovať, skúmať, strihať, lepiť, rezať horúcim vláknom, vŕtať, kresliť, tvoriť, stavať, šiť, fotiť, točiť, analyzovať, diskutovať, prezentovať a kreatívne myslieť. A raz sa z nich stanú, dúfajme, víťazi súťaže o najlepšie interiéry.

Každé dieťa si má možnosť vybrať, ako svoje kreatívne práce zrealizuje a vystaví na absolventskej vernisáži. Pripravíme spoločne skvelý časopis, report, aké bláznovstvá sa počas týždňa diali a ako pamiatku na dizajnérsky tábor.

Táborom budú sprevádzať interiéroví architekti, dizajnéri a lektori – rodičia kreatívnych detí. Prídu k nám hostia z intebold festivalu. Aj my pôjdeme na návštevu, na obhliadku interiéru. Vyvážená strava bude zabezpečená. Každý absolvent dostane magazín slovenských interiérov zadarmo.

Počas leta 2024 otvárame dva turnusy v Bratislave, konkrétne termíny zverejníme v januári 2024. Ak máte záujem a otázky, napíšte nám, prosím, na info@said.sk, radi zodpovieme. Počet detí je limitovaný.