Skip to main content

Kesselbauer, byt

 • Autori interiéru

  Autor Projektu
  Veronika Pekarčík | Proxenta
  Fotograf
  Róbert Hubač | FOTOFOT s.r.o.
  Dáša Šimeková | Dáša Šimeková
 • Bratislava

  Ukončenie: 2023 | Plocha: 54m²

  Realizácia interiéru

  Nábytok
  Design-factory
  White Home
 • Autorský popis

  V čase navrhovania interiéru sme ešte nepoznali víťazku súťaže Miss Slovensko 2023, ale vedeli sme, že to bude mladá, nezávislá a krásna žena. Snažili sme sa vcítiť sa do jej potrieb a životného štýlu a vytvoriť pre ňu priestor, ktorý jej poskytne komfortné zázemie po celý čas „kraľovania“ na pomyselnom tróne krásy. Výsledkom je mladistvý, jemný, ženský interiér, ktorý v sebe prepája esenciu mesta s históriou lokality.
  Byt sa nachádza v novostavbe Kesselbauer v úplnom centre Starého Mesta. Dispozične pozostáva zo vstupnej chodby, kuchyne spojenej s obývačkou, samostatnej spálne a oddelenej kúpeľne a toalety. Takmer všetok nábytok v byte je vyrobený na mieru a vďaka opakujúcim sa materiálom a zjednotenej farebnosti pôsobí interiér čisto a kompaktne. Kuchynský kút vymedzuje barový pult, ktorý zároveň slúži aj ako jedálenský stôl. Kuchynská linka od podlahy až po strop opticky zväčšuje priestor a okrem vstavaných spotrebičov ukrýva v sebe aj dostatok úložných priestorov. Dominantným prvkom obývacieho priestoru je krištáľový luster, ktorý zaujme veľkosťou aj remeselným spracovaním. Subtílna sedačka organických tvarov priestor odľahčuje, teplo domova mu zasa dodávajú záclony aj okrúhly koberec. Zaujímavým akcentom je viedenský výplet, ktorý sa v byte opakuje na viacerých doplnkoch a ktorý vnáša do bytu staromestskú atmosféru.
  V spálni upúta čalúnená posteľ s mäkkým čelom v typicky ženskej staroružovej farbe. Celopodlahový koberec, zatemňovacie závesy a predovšetkým tapeta v záhlaví postele s jemným motívom navodzujú pocit bezpečia a harmónie. Štipku luxusu dodávajú priestoru elegantné nočné stolíky aj veľké zrkadlo v zlatom ráme.
  Kúpeľňa je zariadená veľmi elegantne a súčasne prakticky. Práčku so sušičkou šikovne ukryje na mieru vyrobená vstavaná skriňa v rovnakom dekore a farebnosti, ako všetky ostatné nábytkové zostavy v byte. O správne osvetlenie sa zasa postarajú dizajnové lampy umiestnené z obidvoch strán zrkadla.

 • Author Description

  At the time of designing the interior, we didn't know the winner of the Miss Slovakia 2023 competition, but we knew that she would be a young, independent and beautiful woman. We tried to empathize with her needs and lifestyle and create a space for her that will provide her with a comfortable background throughout her "reign" on the imaginary throne of beauty. The result is a youthful, soft, feminine interior that combines the essence of the city with the history of the location.
  The apartment is located in the new Kesselbauer building in the very centre of the Old Town. The layout consists of an entrance hall, a kitchen connected to the living room, a separate bedroom and a separate bathroom and toilet. Almost all the furniture in the apartment is made to measure and thanks to the repeating materials and unified color scheme, the interior looks clean and compact. The kitchen area is defined by a bar counter, which also serves as a dining table. The floor-to-ceiling kitchen visually enlarges the space and, in addition to the built-in appliances, also provides plenty of storage space. The dominant element of the living area is the crystal chandelier, which impresses with its size and craftsmanship. A subtle sofa with organic shapes lightens the space, while curtains and a round rug add warmth to the home. An interesting accent is the Viennese weave, which is repeated on several accessories in the apartment and which brings an old-town atmosphere into the apartment.
  In the bedroom, an upholstered bed with a soft headboard in a typically feminine antique pink catches the eye. The all-over carpet, blackout curtains and, above all, the wallpaper at the head of the bed with a subtle motif evoke a feeling of security and harmony. The elegant bedside tables and the large gold-framed mirror add a touch of luxury to the space.
  The bathroom is furnished very elegantly and practically at the same time. The washing machine and dryer are cleverly concealed by a custom-made built-in wardrobe in the same decor and colour scheme as all the other furniture sets in the apartment. The design lamps on both sides of the mirror take care of the lighting.

Fotografie interiéru | Róbert Hubač | Dáša Šimeková

Kesselbauer, byt