Skip to main content

Intebold Awards 2024 Najlepšie slovenské interiéry

Zverejnili sme interiéry prihlásené do Intebold Awards 2024

Odovzdávanie cien

Slávnostný ceremoniál s odovzdávaním cien si užijú nominovaní autori/-ky, spoluautori/-ky a ľudia spätí s výrobou, dodávkou či investíciou do interiéru vo štvrtok 26.09.2024 v Bratislave alebo v rakúskom Hainburgu an der Donau.


Intebold Awards 2024
najlepšie slovenské interiéry

Porota Intebold Awards 2024

Alistair Neil Harkess (AT)

Dipl. Arch. Alistair Neil Harkess, dekan Fakulty dizajnu New Design University v St. Pölten, vedúci programu BA Innenarchitektur & 3D Gestaltung a vedecký pracovník. Je vášnivým zástancom radikálne odlišných prístupov k vedeniu, výučbe a profesionálnemu rozvoju. Citát od Sira Kena Robinsona, “If you are not prepared to be wrong, you will never come up with anything original,” odráža jeho presvedčenie o potrebe inovatívneho prístupu.

Svoju filozofiu pre program BA Interior Architecture zakladá na starostlivosti o ľudí a tvorbe interiérov, ktoré podporujú ľudské aktivity a hodnoty. Jeho cieľom je, aby absolventi boli schopní jasne a kreatívne myslieť a profesionálne riešiť dizajnové problémy. Jeho výučba na NDU má za cieľ podporiť intelektuálnu zvedavosť a umožniť absolventom neustály osobný a dizajnový rozvoj.

Neil má bohaté architektonické vzdelanie, vrátane štúdia na South Bank Polytechnikum v Londýne a Mackintosh School of Architecture na Glasgow School of Art. V roku 1997 založil vlastnú architektonickú kanceláriu v St. Pöltene. Jeho projektové práce v Londýne súviseli s renomovanými osobnosťami ako Sir Philip Powell, Alan Colquhoun a John Miller.

https://www.ndu.ac.at/

Nora Vranová (SK)

Mgr. arch. Nora Vranová

Vyštudovala architektúru na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave (1996), kde neskôr pôsobila aj ako pedagóg (2001-2010). Po ukončení štúdia pracovala v ateliéri Architekti BKPŠ, od roku 2002 je autorizovanou architektkou s vlastnou praxou.

Po dlhoročnom pôsobení v orgánoch Slovenskej komory architektov bola v roku 2023 zvolená za predsedníčku SKA. Je členkou združenia Manifest 2020, oficiálneho partnera iniciatívy Nový európsky Bauhaus a členkou poradnej skupiny Kancelárie prezidentky SR pre projekt Zelená pečať.

http://www.vranova.sk/ https://www.komarch.sk/ 

Annette Brunner (DE)

Dipl. Ing. (FH) Anette Brunner má bohatú kariéru v interiérovej architektúre. Absolvovala štúdium v Rosenheime a získala titul MA Design z DOMUS ACADEMY v Miláne. V súčasnosti predsedá nemeckej asociácii interiérových architektov BDIA Bavorsko, je rečníčkou pre udržateľnosť a členkou predstavenstva ByAK. Pôsobí ako lektorka na Hochschule MUC a je audítorkou pre udržateľnosť v Institute BiRN.

Ako interiérová architektka sa špecializuje na dizajn a rekonštrukciu verejných budov a kancelárskych priestorov s dôrazom na identitu a udržateľnosť. Dynamika farieb a materiálov je kľúčovým prvkom jej projektov.

www.annettebrunner.de

(foto Lucia Ludwig)

Mauro Brigham (BE)

Mauro Brigham prijal opäť pozvanie do našej poroty, čo nás veľmi teší. Narodil sa v portugalskom Lisabone a ako 15-ročný emigroval do Belgicka.

Je zakladateľom ncbham, oceňovanej kreatívnej agentúry, ktorá hosťuje vynikajúcu multižánrovú skupinu zanietených kreatívcov a tvorcov, ktorým sa darí robiť jedinečné, zmysluplné a udržateľné prostredia založené na skúsenostiach.

Je aktívnym členom predstavenstva a prezidentom Belgickej asociácie interiérovej architektúry AiNB.

https://www.ncbham.be/ 

Robert Farrugia (MT)

Robert Farrugia, zakladateľ Dstudio a riaditeľ Maltskej asociácie interiérového dizajnu (MIDA) odohráva kľúčovú úlohu v oblasti interiérového dizajnu na Malte. Jeho dizajnové štúdio prejavuje obrovskú vášeň pre tvorbu a pochopenie pozitívneho vplyvu dizajnu na ľudské životy. Je rodený Malťan a študoval Spatial and Interior Design na University of Arts v Londýne.

Svoju profesionálnu kariéru začal v prestížnej firme Pringle Brandon, špecializujúcej sa na “Grade A” pracovné priestory. Po návrate na Maltu pokračuje v úspešnej spolupráci s talentovanými dizajnérmi, vytvára rezidenčné a komerčné projekty v oblasti vysokého štandardu a hodnotenia.

https://dstudiomalta.com/

Prihlasovanie

Registrácia interiérov je otvorená
do 10. júna 2024 20. júna 2024.

Vyhodnotenie

a vyhlásenie víťazov
26. septembra 2024

Pravidlá a štatút súťaže sú na stiahnutie vo formáte pdf. Prosím, pozorne si ich prečítaj predtým, ako sa prihlásiš. Ďakujeme.

Kategórie interiérov

Bývanie

byty, apartmány, lofty, rodinné domy, rezidencie

Pracovisko

Kancelárske, firemné priestory, huby,
co-workingy

Hotely a reštaurácie

stravovacie a ubytovacie zariadenia, hostince, motoresty, čárdy, koliby, bary, bistrá, bufety, vinárne, pivárne, jedálne

Inštitúcie

knižnice, komunitné centrá, kultúrne priestory, finančné, vzdelávacie, zdravotné a štátne inštitúcie

Obchody a inštalácie

maloobchodné prevádzky, pop-up shopy, stále expozície a dočasné inštalácie, scénografia, showroomy, prehliadky, výstavné priestory

Študent/-ka

Si študent/-ka. Do tejto kategórie môžeš prihlásiť projekt, ktorý si vytvoril/-a na akademickej pôde. Návrhy nemusia byť zrealizované. Okrem myšlienky, či inovatívneho prístupu, je dôležitá prezentácia, ktorá popisuje riešenú problematiku.

Aký interiér môžeš prihlásiť

Do súťaže môžeš prihlásiť interiér, ktorý sa nachádza na Slovensku a je zrealizovaný za posledné 2 roky. Aj zahraničný/-á autor/-ka môže súťažiť s interiérom, ak spĺňa túto podmienku.

Kto môže prihlásiť interiér

Interiér môžeš prihlásiť, ak si autor/-ka alebo spoluautor/-ka dizajnu interiéru. Študenti/-ky architektúry, dizajnu a interiérov sa môžu prihlásiť v študentskej kategórii.

Interiér môžeš prihlásiť aj vtedy, ak si firma, investor, výrobca, dodávateľ, fyzická alebo právnická osoba. Pre zaradenie do súťaže budeš potrebovať súhlas autora/-ky či spoluautora/-ky.

Poplatky

Do súťaže môžeš registrovať aj viac interiérov. Do 19.02.2024 platíš zvýhodnenú cenu 50 eur za jeden interiér. Od 20.02.2024 do 27.05.2024 je registrácia interiéru spoplatnená čiastkou 70 eur. Na poslednú chvíľu registruješ interiér od 28.05.2024 do 10.06.2024 za 100 eur. Študentské práce majú registráciu aj tento rok zadarmo.

Kategórie

Prečo by si sa mal/-a prihlásiť?

Vášeň pre iné, lepšie

Dizajnér/-ka vie, že ľudia častejšie hovoria o tom, s čím nie sú spokojní. Že dobré veci si nechávajú pre seba. Je to prirodzené, dizajnér/-ka s tým vie pracovať. Avšak uznanie vlastnej práce skvelou medzinárodnou porotou je intenzívny moment, ktorého energia pretrvá dlho. Je to taký špeciálny dar, stamina.

Karma je zdarma…

… je nové, ako sa do hory volá, tak sa z hory ozýva. Princíp kauzality platí stále; čo dáš, dostaneš. Ak chceš reakciu, potrebuješ akciu – najlepšie pozitívnu. Nehráš, nevyhráš, hráš, možno vyhráš, a to je veru rozdiel.

Múdry adrenalín

Konfrontácia je nástrojom inovácie. Spätná väzba, inšpirácia a súťaž. To je dobrý adrenalín. Získaj nové kontakty na kolegov/-yne alebo dodávateľov/-ky z interiérového priemyslu. Intebold Awards je fun.

Nemusí byť pre každého

Intebold Awards je prostriedok, ktorým Slovenská asociácia interiérových dizajnérov aktivuje interiérových architektov a interiérových dizajnérov, aby svojou participáciou prispeli k zviditeľňovaniu kvalitných projektov, trendov a inovatívnych technológií v interiéroch pre širokú verejnosť. 

  Podpor súťaž cez Facebook. Veľká vďaka ♥

  Ocenenie Intebold Awards poukazuje víťaznými interiérmi na prvotriednu interiérovú tvorbu, znamenité interiérové realizácie a kreativitu autorov a autoriek. Otvára diskusiu o dobrých a kvalitných interiéroch realizovaných na Slovensku. Šíri osvetu a vzdeláva o mnohých aspektoch interiérovej tvorby ako funkčnosť, estetika, well-being, inovácia, udržateľnosť, či vplyv na kultúrne a sociálne povedomie. Verejnosti ukazuje nápaditosť, nové trendy, inovatívne techniky a prístupy v interiéroch. Odbornú verejnosť informuje o smerovaní interiérového dizajnu ako prierezovej komplexnej disciplíny. 

  Benefity

  Partneri Intebold 2024


  Pridajte sa k Intebold Awards ako partner a staňte sa súčasťou cesty za transformáciou. Zvýšte kredit svojej značky, spojte sa s lídrami v odvetví a prispejte k formovaniu ekosystému kreativity a inovácií. Poďme spoločne tvarovať budúcnosť interiérového dizajnu a architektúry na Slovensku!

  Ocenenie najlepších slovenských interiérrov je iniciatíva Slovenskej asociácie interiérových dizajnérov SAID, na ktorej vzniku sa podieľali:
  Martina Uhrinova, Milan Illes, Michal Staško, Ivan Matuška, Miroslav Debnár, Michal C. Hronský, Elena Farkašová, Ivan Brezovský, Táňa Kollárová, Táňa Lesajová, Vlado Korček, Michal Hmirák, Mária Rišková, Peter Kukučka, Vašo Kautman, Adam Rakús, Maximilián Cvengroš, Branislav Loskot, Eva Rutová, Tomáš Beňadik, Karolina Finková a Katarína Beličková.


  Podpor prácu ľudí, ktorí ocenenie pripravili a zdieľaj info na Facebooku. Ďakujeme ♥

  Prihlás sa na odber noviniek a maj vždy čerstvé informácie o aktuálnych zmenách alebo výzvach.
  Zapoj sa do našich aktivít a tvaruj komunitu interiérových dizajnérov

   Ďakujeme a tešíme sa na teba.

   Na príprave spolupracovali